Kontrola obchůzky PES

Obchůzkový systém PES s unikátní ochranou ANTI-VANDAL je nejen velmi odolný, ale dokáže i zaznamenávat do své paměti pokusy o zničení.

Zkontroluje obchůzku kdekoliv a kdykoliv.

Dva typy snímačů

PES forte

 • kapacita: 1000 událostí
 • záruka: 2 roky / 500 ANTI-VANDAL® bodů
 • rozměr: 90×18 mm, váha: 49g
 • ochrana: ANTI-VANDAL®
 • životnost baterie 10 let

PES profi

 • kapacita maximálně: 14 000 událostí (v závislosti na konfiguraci snímače)
 • záruka: 5 let / 1000 ANTI-VANDAL® bodů
 • rozměr: 90×18 mm, váha: 49g
 • ochrana: ANTI-VANDAL®
 • životnost baterie 10 let

O systému PES a ochraně ANTI-VANDAL

Jak systém PES funguje

Pes-AntiVandal-002

Přiložením snímače k čipu iButton dojde k načtení identifikační čísla čipu a je zaznamenán údaj o čase a datu načtení. Všechny snímače PES jsou vybavené technologií ANTI-VANDAL, která eviduje pokusy o poškození.

Ke zpracování dat ze snímače slouží vyhodnocovací software WinKontrol. Načtená data lze ze snímače nahrát do počítače dvěma způsoby:

 • přímo – postavením snímače do TMD USB adaptéru
 • nepřímo – data ze snímače se nejprve nahrají do datového čipu, který slouží jako sběrnice dat. Snímač nemusí vůbec opustit objekt, a data se do vyhodnocovacího programu vyčtou prostřednictvím USB adaptéru.

Vyhodnocovací software analizuje načtená data a umí vytvořit různé druhy výpisů.

ANTI-VANDAL

Ochrana ANTI-VANDAL zaznamenává pokusy o poškození snímače.

Pes-AntiVandal-005

ANTI-VANDAL rozpozná:

 • pokus o zkratování a vybití baterie
 • 3 stupně intenzity nárazu (rozlišuje náraz způsobený běžným pádem od snahy snímač poškodit)
 • monitoruje vnější přepětí a jeho polaritu (umožňuje zjistit, zda nedošlo k přepětí snímače zdrojem elektrického proud)
 • detekovat pokus o zničení snímače v mikrovlnné troubě

Zaznamenané „ANTI-VANDAL události“ jsou spolu s dalšími daty exportovány do vyhodnocovacího softwaru WinKontrol, kde je možné údaje zpracovat do podoby výpisu ANTI-VANDAL událostí pro snímač, strážného či celkového výpisu za určité období.

Možnosti uplatnění

Kontrola obchůzek strážných

Každý strážný dostane jedinečný čip s klíčenkou a se snímačem vykoná obchůzku po objektu, kde jsou rozmístěny kontrolní body, které musí obejít. Přiložením snímače ke kontrolnímu bodu je do paměti uložen čas a číslo kontrolního bodu. Data načtená do snímače se převedou do počítače, (prostřednictvím TMD USB adaptéru, nebo nepřímo s pomocí datového čipu). Z dat lze generovat různé druhy výpisů.

Úklidové služby

Princip fungování je obdobný. Pracovník úklidu má klíčenku s čipem, který jej jednoznačně identifikuje. Na začátku směny se zaregistruje přiložením snímače k čipu. V každé místnosti přiloží snímač ke kontrolnímu bodu a načte čas své návštěvy.

Zdravotnictví

Když je potřeba kontrolovat a monitorovat práci zdravotníků v závislosti na místu a čase. S pomocí snímačů lze kontrolovat časy příchodů a odchodů zdravotních sester u pacientů doma. Aplikace je také využívána jednotkami intenzívní péče, kde je potřeba sledovat pacienty v pravidelných a krátkých intervalech.

Poštovní služby

Každý doručovatel je vybaven klíčenkou s čipem pro jednoznačnou identifikaci. Na začátku směny se přihlásí tak, že přiloží snímač ke svému osobnímu čipu. Každá poštovní schránka obsahuje kontrolní bod v podobě identifikačního čipu připevněného na dně schránky. Pokud tedy poštovní doručovatel chce načíst snímačem kontrolní bod, musí nejprve vybrat všechny dopisy ze schránky.

Inspekce

Např. inspekce životního prostředí, požární inspekce, inspekce výtahů, MHD, revizní kontroly, atp. představují další širokou oblast použití obchůzkového systému PES. Inspektor načte snímačem kontrolní bod na každém kontrolovaném místě, aby prokázal čas své návštěvy. V této aplikaci nachází velké uplatnění tzv. keypad, který inspekčním pracovníkům umožňuje zaznamenat různé neočekávané události.

Monitoring zaměstnanců

nástroj pro monitorování zaměstnanců v závislosti na místu a čase, který lze využít také v mnoha dalších oblastech, jako jsou: školství, armáda, distribuce zboží, přeprava kontejnerů, přeprava vratných obalů atd.

Lokální vyhodnocovací software WinKontrol

Standard

Program umožňuje kompletní práci s daty a čipy. Kapacita databáze je 10 zaměstnanců a 50 kontrolních bodů. Licence neumožňuje nastavit různá hesla pro jednotlivé uživatele, program nedovolí práci v síti.

Professional

Nabízí neomezenou kapacitu databází, nastavení individuálních hesel, práci v síti a další funkce.

O programu

WinKontrol slouží pro vyhodnocení dat ze snímačů PES, lze jej provozovat v operačních systémech Windows (XP až Windows 10).

Poskytuje komplexní informace o tom, jak zaměstnanci plní své povinnosti. Program umožňuje nastavit jména a identifikaci zaměstnanců, kontrolních bodů a událostí. Lze definovat různé typy tras – sérií kontrolních bodů v určitém pořadí – a také směn. Nabízí řadu nastavení tras:

 • trasa s chybějícími kontrolními body
 • trasa s kontrolními body navíc
 • trasa s přesně definovaným směrem obchůzky
 • trasa s náhodným pořadím kontrolních bodů.

Hlavní úlohou programu WinKontrol je tvorba výpisů. Uživatel má k dispozici více než dvacet různých výpisů, od prostého výpisu trasy až po výpisy za jednotlivé zaměstnance. Uživatel také může upravit vzhled stávajících výpisů dle svých individuálních potřeb.

Výpisy lze vytisknout nebo exportovat do formátu html či csv.

WinKontrol může aktualizovat firmware adaptéru i snímače PES.

WinKontrol podporuje i vyhodnocení docházky. Díky této funkci lze nyní používat systém PES v řadě dalších aplikacích. Řešení docházky pomocí systému PES je vhodné zvláště pro mobilní zařízení, kde je potřeba kontrolovat příchody a odchody zaměstnanců. Zaměstnanci mají čip s klíčenkou pro svou identifikaci. Na každém kontrolním stanovišti (autobus, výtah) je kontrolní bod pro odchody a kontrolní bod pro příchody zaměstnanců. Snímač PES pak představuje jakousi mobilní bránu, která zaznamenává odchody a příchody zaměstnanců.

Program WinKontrol lze provozovat v síti (sdílená databáze). Je k dispozici v několika různých jazycích.

Zanechte nám svůj e-mail  [recaptcha]

  Zavoláme Vám   [recaptcha]